«Արմենիան Քարդ» ՓԲԸ-ն ներկայացնում է ArcaQR համակարգը՝ վճարումներ QR-ով, որոնք կատարվում են մեկ սկանով՝ անմիջապես բանկային հաշվից։
ArcaQR համակարգին մասնակից բանկերի` օգտատերերը կկարողանան մուտք գործել բանկի մոբայլ հավելված, սկանավորել QR-ը և կատարել վճարումը ցանկացած բանկային հաշվից։
«Արմենիան Քարդ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Վարդան Խաչատրյանը նշել է․ «ArcaQR-ը մեր հերթական քայլն է՝ զարգացնելու անկանխիկ վճարումների մշակույթը Հայաստանում։ Մենք համոզված ենք, որ QR վճարումները կդառնան առօրյայի մի մասը՝ առաջարկելով սպառողներին հարմարավետություն, բիզնեսներին պարզ ու մատչելի վճարումների հնարավորություն, իսկ գործընկեր բանկերին՝ մոբայլ հավելվածի օգտագործման հաճախականության ավելացում»։

Armenian Card CJSC introduces the ArcaQR system - payments made with a single scan directly from a bank account.
Users of banks participating in the ArcaQR system will be able to log in to the bank’s mobile application, scan the QR, and make a payment from any bank account.
Armenian Card CJSC Executive Director Vardan Khachatryan noted: “ArcaQR is our next step in developing the culture of non-cash payments in Armenia. We are confident that QR payments will become a part of everyday life, offering convenience to consumers, simple and affordable payment options to businesses, and increasing the frequency of mobile application use for partner banks.”