WizzAir-ը բազավորվում է Հայաստանում. վարչապետ
«WizzAir-ը բազավորվում է Հայաստանում։ Սա կարևոր լուր է Հայաստանի համար և Կառավարության վարած սոցիալական քաղաքականության կարևոր ձեռքբերում։
Սխալների, ձախողումների միջով մենք հասնում ենք մեր նպատակին․ մենք ուզում ենք, որ մեր քաղաքացիներն աշխարհով ճամփորդելու հնարավորություն ունենան, և WizzAir-ի նման ավիաընկերությունները բացում են այդ հնարավորությունները սոցիալական ամենալայն շերտերի համար։
Ճամփորդելը, աշխարհը տեսնելն առաջին հերթին ինքներս մեզ ճանաչելու, մեր բոլոր առավելություններն ու թերությունները տեսնելու միջոց է։ Ճամփորդելը, այդ ընթացքում ձեռք բերած իմացությունը ռեսուրս է, որը պետք է ներդրվի Հայաստանի զարգացման մեջ։
Բարի ճանապարհ և տպավորություններով հարստացած բարի վերադարձ, սիրելի՛ հայրենակիցներ։
Հ․Գ․ Այս համատեքստում, իհարկե, շատ կարևոր է ԵՄ-ի հետ վիզաների ազատականացման գործընթացը, որի շուրջ բանակցությունները գտնվում են ինտենսիվ փուլում»։
Հիշեցնենք՝ . WizzAir-ը Երևանում բացում է իր 34-րդ բազան՝ «Զվարթնոց»-ում տեղակայելով Airbus A321 Neo 2 օդանավ։

WizzAir is expanding in Armenia. Prime Minister
WizzAir is expanding in Armenia. This is significant news for Armenia and a notable achievement in the government’s social policy.
Through mistakes and failures, we are achieving our goal: we want our citizens to have the opportunity to travel the world, and airlines like WizzAir open these opportunities for the widest social strata.
Traveling, seeing the world is, first of all, a way to get to know ourselves, to see all our advantages and disadvantages. Traveling, the knowledge gained during that time, is a valuable resource that should be invested in Armenia's development.
Have a good trip and return enriched with impressions, dear compatriots.
PS: In this context, of course, the process of visa liberalization with the EU is critical, the negotiations on which are in an intensive stage.”
Let us remind you: Wizz Air is opening its 34th base in Yerevan, deploying an Airbus A321neo aircraft at Zvartnots.