«Wizz Air»-ը Երևանից կիրականացնի չվերթեր 16 ուղղություններով դեպի 9 երկիր
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից հայտնում են, որ «Wizz Air» ավիաընկերությունը պաշտոնապես բազավորվեց Զվարթնոց օդանավակայանում
«Այսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, Զվարթնոց միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցավ հունգարական «Wizz Air» ավիաընկերության բազայի բացման պաշտոնական արարողությունը:
Միջոցառմանը ներկա էին «Wizz Air» ավիաընկերության գլխավոր տնօրեն Ռոլանդ Թիշները, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, ՀՀ ԷՆ Տուրիզմի կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը, «Արմենիա» Միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ տնօրեն Մարսելո Վենդեն և գլխավոր մենեջեր Սերգեյ Ավետիսյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում կբազավորվեն երկու ժամանակակից Airbus A321neo ինքնաթիռներ, որոնք նախորդ սերնդի ինքնաթիռների համեմատ ապահովում են վառելիքի սպառման և CO₂ արտանետումների 20%-ով կրճատում, ինչպես նաև՝ աղմուկի 50%-ով նվազեցում:
Այսօրվանից սկսած ավիաընկերությունն առաջարկում է 8 նոր ուղղություններ դեպի Եվրոպա՝ Պրահա (մեկնարկել է), Համբուրգ (մեկնարկել է), Նեապոլ (մեկնարկել է), Փարիզ Բովե (հոկտեմբերի 2-ից), Պաֆոս (հոկտեմբերի 2-ից), Բարի (հոկտեմբերի 26-ից), Բուխարեստ (հոկտեմբերի 26-ից), Մեմինգեն (հոկտեմբերի 28-ից):
Ընդհանուր առմամբ «Wizz Air» ավիաընկերությունը Երևանից կիրականացնի չվերթեր 16 ուղղություններով դեպի 9 երկիր:
Ավիատոմսերի առկայության, վերջիններիս ձեռքբերման և այլ մանրամասների համար խնդրում ենք այցելել ավիաընկերության կայք՝ wizzair.com կամ բջջային հավելված:

Wizz Air will operate flights from Yerevan to 16 destinations in 9 countries
Zvartnots International Airport reports that Wizz Air has officially established its base at Zvartnots Airport.
“Today, on October 1, the official opening ceremony of the base of the Hungarian airline Wizz Air took place at Zvartnots International Airport.
The event was attended by Roland Tischner, CEO of Wizz Air, Gevorg Papoyan, Minister of Economy of the Republic of Armenia, Lusine Gevorgyan, Chairman of the Tourism Committee of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, Marcelo Wende, Director of Armenia International Airports CJSC, and Sergey Avetisyan, General Manager, and other officials.
Two modern Airbus A321neo aircraft will be based at Zvartnots Airport, which, compared to previous generation aircraft, provides a 20% reduction in fuel consumption and CO₂ emissions, as well as a 50% reduction in noise.
Starting today, the airline offers eight new destinations to Europe: Prague (launched), Hamburg (launched), Naples (launched), Paris Beauvais (from October 2), Paphos (from October 2), Bari (from October 26), Bucharest (from October 26), Memmingen (from October 28).
In total, Wizz Air will operate flights from Yerevan to 16 destinations in 9 countries.
For ticket availability, purchase, and other details, please visit the airline’s website at wizzair.com or download their mobile app.