ՀՀ-ն՝ որպես դեպի ծով ելք չունեցող երկիր, առաջնահերթ է համարում ենթակառուցվածքների արդիականացումը
Աբու Դաբիում անցկացվող Համաշխարհային երկաթուղային տրանսպորտի ենթակառուցվածքների ցուցահանդեսի և համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր մասնակցել է «Կապակցված ազգեր. տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների դերը կայուն զարգացման մեջ» խորագրով պանելային քննարկմանը։
Ի պատասխան հնչած հարցերի` նախարարը նկատել է, որ Հայաստանը, լինելով դեպի ծով ելք չունեցող երկիր, տրանսպորտային ենթակառուցվածքների զարգացումը համարում է ռազմավարական նշանակության, իսկ ճանապարհային ցանցի արդիականացումը եղել և շարունակում է մնալ ՀՀ կառավարության առաջնահերթություններից։
Խուդաթյանը ներկայացրել է նաև Հայաստանի Հանրապետության կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, պատասխանել հարցերի։

Within the framework of the World Rail Transport Infrastructure Exhibition and Conference held in Abu Dhabi, RA Minister of Transport and Communications David Khudatyan participated in a panel discussion today entitled “Connected Nations: The Role of Transport and Infrastructure in Sustainable Development”.
In response to the questions raised, the Minister noted that Armenia, being a landlocked country, considers the development of transport infrastructure to be of strategic importance. The modernization of the road network has been and continues to be one of the priorities of the RA Government.
Khudatyan also presented the “Crossroads of Peace” project of the Government of the Republic of Armenia and answered questions.