Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՄԹ նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Պամելա Քոուլին:
Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է տիկին Քոուլին դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ընդլայնման: Ալեքսանդրա Պամելա Քոուլն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդծել, որ Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար նպաստավոր պայմաններ են ստեղծված և կներդնի իր ջանքերը երկկողմ փոխգործակցությունն ավելի խորացնելու համար:
Կողմերը նաև անդրադարձել են երկկողմ օրակարգային հարցերին՝ առանձնացնելով տնտեսական համագործակցության խորացմանը նպաստող նոր միջավայրը:

Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia, Alexandra Pamela Cole.
Armen Grigoryan congratulated Ms. Cole on her appointment as Ambassador and wished her success in further developing and expanding relations between Armenia and the United Kingdom. Alexandra Pamela Cole, in turn, expressed gratitude for the warm welcome and noted that favorable conditions have been created for the development of Armenia-United Kingdom bilateral relations and will make every effort to deepen bilateral cooperation further.
The parties also discussed the issues on the bilateral agenda, highlighting a new environment conducive to deepening economic cooperation.