Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում անցկացվող RISE 2025 համաժողովի շրջանակում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի ընտանիքի և սոցիալական ծառայությունների նախարար Մահինուր Օզդեմիր Գյոքթաշի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սոցիալական պաշտպանության ոլորտում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
Կողմերը խոսել են երկու երկրների ոլորտային առաջնահերթությունների ու այդ ուղղություններով իրականացվող աշխատանքների մասին։ Այս համատեքստում երկուստեք շեշտվել է սոցիալական ծառայությունների շրջանակի ընդլայնման ու որակի բարելավման կարևորությունը։
Կողմերն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին՝ հույս հայտնելով, որ ոլորտային համագործակցությունը ևս կնպաստի դրան։
Հանդիպման ավարտին կողմերը փորձի փոխանակման և համագործակցության զարգացման պատրաստակամություն են հայտնել։

Within the framework of the RISE 2025 conference being held in the Serbian capital Belgrade, Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan met today with Turkish Minister of Family and Social Services Mahinur Özdemir Göktaş.
During the meeting, several issues of mutual interest in the field of social protection were discussed.
The parties discussed the sectoral priorities of the two countries and the work being carried out in these areas. In this context, both sides emphasized the importance of expanding the scope and improving the quality of social services.
The parties also discussed the process of normalizing Armenia-Turkey relations, expressing hope that sectoral cooperation would also contribute to this effort.
At the end of the meeting, the parties expressed their willingness to exchange experiences and develop cooperation.