Կաթողիկոսի եղբորը՝ Եզրաս արքեպիսկոպոսին Ուկրաինայում ավելացրել են «Միրոտվորեց»-ի տվյալների բազայում
Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդ և Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի եղբայր արքեպիսկոպոս Եզրասը (Ներսիսյան) ավելացվել է ուկրաինական ծայրահեղական «Միրոտվորեց» կայքի տվյալների բազայում, գրում է ՏԱՍՍ գործակալությունը։
Լրատվամիջոցի փոխանցմամբ՝ կայքի ստեղծողները մեղադրում են Եզրաս արքեպիսկոպոսին Ուկրաինայի ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը խաթարելու փորձի, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնությանը հրապարակայնորեն աջակցելու մեջ։
«Միրոտվորեց» կայքը ստեղծվել է 2014 թվականին: Դրա նպատակն է բացահայտել և հրապարակել այն անձանց անձնական տվյալները, ովքեր ենթադրաբար սպառնում են Ուկրաինայի ազգային անվտանգությանը: Վերջին տարիներին «Միրոտվորեց»-ը սև ցուցակում է ներառել լրագրողներին, արվեստագետներին և քաղաքական գործիչներին, որոնք այցելել են Ղրիմ, Դոնբաս կամ այլ կերպ առաջացրել են կայքի ստեղծողների բացասական արձագանքը:

Брата Католикоса, архиепископа Езраса, внесли в базу данных «Миротворца» на Украине
Предстоятель Российской и Ново-Нахичеванской епархии Армянской апостольской церкви и брат Католикоса всех армян Гарегина II, архиепископ Езрас (Нерсисян), был внесён в базу данных украинского радикального сайта «Миротворец», сообщает агентство ТАСС.
По данным СМИ, создатели сайта обвиняют архиепископа Езраса в попытке подрыва суверенитета и территориальной целостности Украины, а также в публичной поддержке Российской Федерации.
Сайт «Миротворец» был создан в 2014 году. Его целью является выявление и публикация личных данных лиц, которые, по утверждениям авторов ресурса, представляют угрозу национальной безопасности Украины. В последние годы «Миротворец» включал в «чёрный список» журналистов, деятелей искусства и политиков, которые посещали Крым, Донбасс или иным образом вызывали негативную реакцию создателей сайта.