Մերձավանի կրակոցների գործով տուժածը հարցաքննվել է
Մերձավանի կրակոցներից վիրավորված Արծրուն Գալստյանը, որ ծանր վիճակում հիվանդանոցում է, գիտակցության է եկել և ցուցմունք տվել։
«Վիրավորում ստացած անձը գիտակցության է եկել, քննիչը հարցաքննել է: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն»,- Radar Armenia-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին քննչական կոմիտեից:
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 23-ին, ժ․23.50 սահմաններում, սպանվել էին Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանը և ընկերը՝ ոստիկանության օպերլիազոր Կարեն Աբրահամյանը, իսկ մեկ վիրավոր տեղափոխվել էր հիվանդանոց։ Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

Арцрун Галстян, раненный в результате стрельбы в Мердзаване, который находится в тяжелом состоянии в больнице, пришел в сознание и дал показания.
«Пострадавший пришел в сознание, следователь его допросил. Назначена судебно-медицинская экспертиза», — сообщили в ответ на вопрос Radar Armenia в Следственном комитете.
Напомним, что 23 сентября, около 23:50, были убиты глава общины Паракар Валодья Григорян и его друг, оперуполномоченный полиции Карен Абрамян, а один раненый был доставлен в больницу. По факту происшествия возбуждено уголовное производство.