Քննարկվել են նոր ատոմային էներգաբլոկի կառուցման հետ կապված հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի էներգետիկ ոլորտի ռազմավարական զարգացումները։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվել նոր ատոմային էներգաբլոկի կառուցման առաջարկներին, դրանց տեխնիկական, ֆինանսական և անվտանգային ասպեկտներին։
Խորհրդակցության մասնակիցները ներկայացրել են տարբեր գործընկերների և միջազգային կազմակերպությունների հետ հնարավոր համագործակցության տարբերակները՝ ֆինանսավորման մոդելների, տեխնոլոգիական լուծումների և ժամկետների վերաբերյալ։
Վարչապետը կարևորել է ներկայացված ուղղություններով շարունակական աշխատանքը՝ հաշվի առնելով այսօր ներկայացված առաջարկություններն ու դիտարկումները:

During the meeting chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan, the strategic developments of Armenia's energy sector were discussed. Special attention was paid to the proposals for the construction of the new atomic energy block, focusing on its technical, financial, and safety aspects.
The participants in the consultation presented options for possible cooperation with various partners and international organizations, including financing models, technological solutions, and deadlines.
The Prime Minister highlighted the continued work in the directions presented, taking into account the recommendations and observations presented today.