Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և շնորհակալություն հայտնել ՀՀ-ում իր պաշտոնավարման ընթացքում արդյունավետ գործընկերության համար, որի շնորհիվ հնարավոր է եղել արդարադատության ոլորտում գործուն արդյունքների հասնել։
Դեսպան Մեհդի Սոբհանին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ Արդարադատության նախարարությունն ու դեսպանությունը կարողացել են արդյունավետ համագործակցել իրավական օգնության տարբեր ուղղություններով:

Minister of Justice Srbuhi Galyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Mehdi Sobhani.
The Minister welcomed the Ambassador and thanked him for the effective partnership during his tenure in the Republic of Armenia, which enabled the achievement of significant results in the field of justice.
Ambassador Mehdi Sobhani thanked him for the warm welcome and noted that the Ministry of Justice and the Embassy have been able to cooperate in various areas of legal assistance effectively.