Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ֆինլանդիայի դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆինլանդիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենին:
Ողջունելով դեսպանին՝ փոխվարչապետը կարևորել է Ֆինլանդիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը և դեսպանի հետ մտքեր փոխանակել համագործակցության և փորձի փոխանակման հնարավոր ուղղությունների շուրջ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները, անդրադարձել հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հեռանկարին: Հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել նաև շրջակա միջավայրին, պարենային և էներգետիկ անվտանգությանն առնչվող հարցերին:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Kirsti Narinen, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Finland to the Republic of Armenia.
Welcoming the Ambassador, the Deputy Prime Minister highlighted the importance of developing relations with Finland and exchanged views with the Ambassador on possible areas of cooperation and exchange of experience.
The interlocutors discussed regional developments and touched upon the prospects for unblocking communications. Issues related to the environment, food security, and energy security were also discussed at the meeting.