Քննարկվել են ՀՀ-ԱՄՆ համագործակցության նոր հնարավորությունները
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը:
ԱԽ քարտուղարը պատվիրակության անդամներին ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ստորագրված համաձայնագրերն ու տարածաշրջանի հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակման շրջանակում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները՝ ընդգծելով կնքված համաձայանգրերի և ապաշրջափակման արդյունքում ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորությունները՝ նաև Հայաստան-ԱՄՆ հարբերությունների ամրապնդման տեսնակյունից:
Պատվիրակության անդամներն իրենց հերթին պատրաստակամություն են հայտնել նպաստել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը:

On September 15, the Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the delegation of the Armenian Assembly of America.
The Secretary of the National Security Council presented to the members of the delegation the agreements signed in Washington on August 8 and the agreements reached within the framework of the deblockade of the regional communication routes, emphasizing the broad economic opportunities created as a result of the signed contracts and the deblockade, also from the perspective of strengthening Armenia-US relations.
The members of the delegation, in turn, expressed their willingness to contribute to the development of Armenia-US bilateral relations.