Վահագն Խաչատուրյանը ընդունել է ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ընդունել է Հայաստան այցելած՝ ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին։
Նախագահը ողջունելով դիվանագիտական ներկայացուցիչներին, կարևորել է այսօրինակ այցելությունները Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ամրապնդման տեսանկյունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության օրակարգի առանցքային հարցերը, ընդգծվել է համագործակցության զարգացման և ծրագրերի շարունակականության կարևորությունը։
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային իրավիճակին, կայուն և տևական խաղաղության հաստատման ուղղությամբ տարվող քայլերին, ինչպես նաև միջազգային գործընկերների դերակատարությանը։ Նախագահ Խաչատուրյանը դեսպաններին ներկայացրել է Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները և պատասխանել նրանց հնչեցրած հարցերին։

Vahagn Khachaturyan received the ambassadors accredited to NATO
President of the Republic Vahagn Khachaturyan received the ambassadors accredited to NATO who visited Armenia.
Welcoming the diplomatic representatives, the President emphasized the importance of such visits from the perspective of strengthening the Armenia-NATO partnership.
During the meeting, key issues on the Armenia-NATO partnership agenda were discussed, the importance of developing cooperation and the continuity of programs was emphasized.
The regional situation, steps taken towards establishing stable and lasting peace, as well as the role of international partners, were discussed. President Khachaturyan presented the ambassadors with Armenia’s domestic and foreign policy priorities and answered their questions.