Երևանում տեղի են ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունների միջև հերթական՝ 13-րդ հյուպատոսական խորհրդակցությունները:
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում էր ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը, իսկ իրանական պատվիրակությունը՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահիդ Ջալալզադեն:
Խորհրդակցությունների օրակարգում ընդգրկված էին 1963թ. ապրիլի 24-ի «Հյուպատոսական հարաբերությունների մասին» Վիեննայի կոնվենցիայի կատարմանը, ինչպես նաև երկու երկրների քաղաքացիների և իրավաբանական անձանց իրավունքների և օրինական շահերին առնչվող մի շարք հարցեր։
Կողմերը ընդգծել են երկու երկրների դատաիրավական, առևտրատնտեսական և գիտակրթական ոլորտներում փոխգործակցությունը խորացնելու ուղղությամբ արտաքին գործերի նախարարությունների կողմից գործադրվող ջանքերի շարունակականության կարևորությունը։ Խորհրդակցությունների արդյունքներով երկու երկրների ԱԳ նախարարությունների միջև ստորագրվել է հուշագիր։

The 13th consular consultations between the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Armenia and the Islamic Republic of Iran were held in Yerevan.
The Armenian delegation was headed by Secretary General of the RA Foreign Ministry Davit Karapetyan, and the Iranian delegation was headed by Deputy Foreign Minister of the Islamic Republic of Iran Vahid Jalalzadeh.
The agenda of the consultations included several issues related to the implementation of the Vienna Convention on Consular Relations, signed on April 24, 1963, as well as the rights and legitimate interests of citizens and legal entities of the two countries.
The parties emphasized the importance of continuing the efforts made by the Ministries of Foreign Affairs of the two countries to deepen cooperation in the judicial, trade, economic, and scientific-educational spheres. As a result of the consultations, a memorandum was signed between the Ministries of Foreign Affairs of the two countries.