ՊԵԿ նախագահը հյուրընկալել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպանին
ՊԵԿ նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը հյուրընկալել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Մեհդի Սոբհանիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող կարևոր հարցեր՝ առանձնահատուկ շեշտադրելով մինչ այժմ իրականացված քայլերը և նախանշելով դրանց շարունակական զարգացման ուղիները։
ՊԵԿ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին հարկային և մաքսային ոլորտներում արդյունավետ համագործակցության և նշված ոլորտների հետևողական զարգացմանը նպաստելու համար:
Մեհդի Սոբհանին իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՊԵԿ նախագահին և անձնակազմին՝ պատրաստակամ համագործակցության համար՝ վստահություն հայտնելով, որ առկա արդյունավետ փոխգործակցությունը շարունակական զարգացում կունենա։

Председатель Комитета государственных доходов Эдуард Акопян принял посла Исламской Республики Иран Мехди Собхани, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении.
В ходе встречи были обсуждены важные вопросы, представляющие взаимный интерес, с особым акцентом на уже реализованные шаги и обозначение путей их дальнейшего развития.
Председатель КГД поблагодарил посла за эффективное сотрудничество в налоговой и таможенной сферах и за содействие последовательному развитию указанных направлений.
Мехди Собхани, в свою очередь, выразил благодарность председателю КГД и персоналу за готовность к сотрудничеству, выразив уверенность, что существующее эффективное взаимодействие будет иметь дальнейшее развитие.