Պայմանավորվել են ընդլայնել հետագա համագործակցությունը
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետության նախագահ Պետեր Պելեգրինիի արտաքին և միջազգային հարցերով խորհրդական Յան Կուբիշի հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԽ գրասենյակից:
Նախագահի խորհրդականը շնորհավորել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռք բերված համաձայնությունների առիթով և կարևորել տարածաշրջանում խաղաղություն ու կայունություն ունենալու անհրաժեշտությունը:
ԱԽ քարտուղարը տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման հարցի շրջանակներում ներկայացրել է «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագիծը և ընդգծել, որ դրա կյանքի կոչումը դրականորեն կազդի և կնպաստի երկրների փոխկապակցվածության ընդլայնմանը:
Հանդիպմանը պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու և ընդլայնելու հետագա համագործակցությունը:

They agreed to expand further cooperation
Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met with Jan Kubis, Advisor to the President of the Slovak Republic, and Peter Pellegrini, on Foreign and International Affairs. The Office of the National Security Council reported this.
The Presidential Advisor congratulated on the agreements reached in Washington in the process of normalizing relations between Armenia and Azerbaijan and highlighted the need for peace and stability in the region.
Within the framework of the issue of unblocking regional channels, the Secretary of the National Security Council presented the "Trump Path for International Peace and Prosperity" project and emphasized that its implementation will positively affect and contribute to the expansion of the countries' interconnection.