Սեպտեմբերի 3-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում հայտնի «Լունապարկ»-ում։ Այդ օրը՝ ժամը 22:00-ի սահմաններում «կրծքավանդակի և որովայնի ձախ կեսի կտրած-ծակած վերքեր» ախտորոշմամբ Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել մի քաղաքացի, գրում է Shamshyan.com-ը։
Տեղում բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ վիրավորի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, նա վիրահատարանում է և չի կարող կատարվածի մասին բացատրություն տալ։Մինչ բժիշկները պայքարում էին վիրավորի կյանքի համար, ոստիկանները պարզել են, որ նա Երևանում առանց հաշվառման ապրող 32-ամյա Վարդգես Թ.-ն է։
Դեպքի փաստով ոստիկանության կենտրոնական բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական առաջին բաժին, որտեղ էլ դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ոստիկանությունը ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու, նրան և հանցագործության գործիքը հայտնաբերելու ուղղությամբ։

32-летний мужчина из «Лунапарка» в крайне тяжелом состоянии доставлен в больницу
3 сентября в ереванском «Лунапарке» произошёл чрезвычайный случай. Около 22:00 в университетскую больницу имени Гераци был доставлен мужчина с диагнозом «колото-резаные раны левой части грудной клетки и живота», сообщает Shamshyan.com.
Врачи сообщили полицейским, что состояние пострадавшего оценивается как крайне тяжёлое: он находится в операционной и не может дать объяснения. Позже выяснилось, что это 32-летний Вардагес Т., проживающий в Ереване без регистрации.
По факту происшествия материалы из полиции были переданы в Следственный комитет Армении, где возбуждено уголовное дело. Полиция и следователи проводят совместные оперативно-розыскные мероприятия, чтобы установить личность преступника, а также найти его и орудие преступления.