Լիահույս եմ՝ համագործակցությունն ընդլայնվելու է. Փաշինյանը՝ Դա Սիլվային
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա Դա Սիլվային՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Շնորհավորում եմ Բրազիլի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի և Բրազիլի միջև ձևավորված արդյունավետ գործընկերային հարաբերությունները և լիահույս եմ, որ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված համագործակցությունն առաջիկայում առավել կզարգանա և կընդլայնվի՝ ի նպաստ մեր պետությունների և ժողովուրդների:
Բրազիլի կողմից նախաձեռնված մի շարք գլոբալ նախաձեռնություններին Հայաստանի միանալը ևս վկայում է երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդման մասին: Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Բրազիլի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և շարունակական առաջընթաց»:

Надеюсь, сотрудничество будет расширяться. Пашинян — да Силве
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Федеративной Республики Бразилия Луису Инасиу Луле да Силве по случаю Дня независимости. В послании говорится:
«Поздравляю с национальным праздником Федеративной Республики Бразилия — Днём независимости. Высоко ценю сформировавшиеся эффективные партнёрские отношения между Арменией и Бразилией и надеюсь, что сотрудничество, основанное на взаимном уважении и доверии, в дальнейшем ещё более разовьётся и расширится во благо наших государств и народов.
Присоединение Армении к ряду глобальных инициатив, инициированных Бразилией, также свидетельствует об укреплении двустороннего взаимодействия. Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и новых достижений, а дружественному народу Бразилии — благополучия и непрерывного прогресса»