Հայաստանի և Ճապոնիայի պաշտոնյաները քննարկել են տնտեսական համագործակցությունը
«EXPO 2025 Օսակա, Կանսայ, Ճապոնիա» համաշխարհային ցուցահանդեսի շրջանակում Ճապոնիա կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է ճապոնական կողմից կազմակերպված պաշտոնական ճաշին։
Ճաշի ընթացքում նախարար Պապոյանին ուղեկցել է Ճապոնիայի արտաքին գործերի խորհրդարանական նախարարի տեղակալ Հիսաշի Մատսումոտոն։ Հանդիպումն ընթացել է ջերմ և բարեկամական մթնոլորտում։
Քննարկվել են տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, գործարար կապերի ընդլայնման հնարավորությունները, ինչպես նաև ներդրումային նոր նախագծերի իրագործման ուղիները։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը և «Ներդրումների աջակցման կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Գոհար Աբաջյանը։

During his official visit to Japan within the framework of the EXPO 2025 Osaka, Kansai, Japan World Exhibition, RA Minister of Economy Gevorg Papoyan participated in an official lunch organized by the Japanese side.
During the lunch, Minister Papoyan was accompanied by Hisashi Matsumoto, Deputy Parliamentary Minister for Foreign Affairs of Japan. The meeting took place in a warm and friendly atmosphere.
The prospects for developing economic relations, opportunities for expanding business ties, and ways to implement new investment projects were discussed. Deputy Minister Narek Hovakimyan and Director of the Investment Support Center Foundation Gohar Abajyan also participated in the meeting.