Աշխատանք փնտրող անձինք հնարավորություն ունեն առցանց եղանակով հաշվառվել և ստանալ մասնագիտական կողմնորոշման, աշխատանքի տեղավորման և զբաղվածության ոլորտին առնչվող մի շարք ծառայություններ, տեղեկացնում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը։
Հաշվառման գործընթացն իրականացվում է e-work.am հարթակի միջոցով՝ ինքնաշխատ եղանակով, որից հետո աշխատանք փնտրողը կարող է ստանալ անհրաժեշտ ծառայություններ Միասնական սոցիալական ծառայության տարածքային կենտրոնից։
Գործատուները ևս կարող են գրանցվել հարթակում, ինչը հնարավորություն կտա ներգրավվել զբաղվածության պետական ծրագրերում և համալրել առկա թափուր աշխատատեղերը։ Այսպիսով՝ աշխատանք փնտրողը կարող է գտնել աշխատանք, իսկ գործատուն՝ համալրել իր մոտ առկա թափուր հաստիքը:
Հարթակի միջոցով իրականացվում է աշխատանք փնտրող անձի և գործատուի նույնականացում՝ տվյալների տարբեր շտեմարանների փոխգործելիության միջոցով․ անձի կամ գործատուի համաձայնությամբ նաև կապահովվի նրանց վերաբերյալ արդեն իսկ առկա տեղեկատվության հասանելիությունը տարածքային կենտրոնի մասնագետին։

Job seekers have the opportunity to register online and receive several services related to professional orientation, job placement, and employment, the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia informs.
The registration process is carried out through the e-work. An online platform provides a self-service manner, after which the job seeker can receive the necessary services from the Unified Social Service Regional Center.
Employers can also register on the platform, which will enable them to participate in state employment programs and fill existing vacancies. Thus, the job seeker can find a job, and the employer can fill the vacant position.
The platform identifies both job seekers and employers through the interoperability of various databases. With the consent of the person or employer, access to already existing information about them will also be ensured to the specialist of the regional center.