Վարչապետը Պեկինում մասնակցել է հանդիսավոր շքերթի (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, Պեկինում մասնակցել է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ավարտի 80-ամյակին նվիրված հանդիսավոր շքերթին։
Միջոցառմանը ներկա են եղել Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովին մասնակցող պետությունների ղեկավարները, ինչպես նաև մի շարք այլ երկրների առաջնորդներ։ Բարձրաստիճան հյուրերին դիմավորել են Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը և տիկին Պեն Լուանը։ Շքերթի ընթացքում ելույթով հանդես է եկել ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինը։
Տոնական միջոցառումների շրջանակում Սի Ծինփինի և տիկին Պեն Լուանի անունից տրվել է պաշտոնական ընդունելություն՝ ի պատիվ պետությունների ղեկավարների և նրանց տիկնանց։

Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan participated in the ceremonial parade dedicated to the 80th anniversary of the end of World War II in Beijing.
The event was attended by the heads of state participating in the Shanghai Cooperation Organization summit, as well as leaders of several other countries. The high-ranking guests were welcomed by President Xi Jinping of the People's Republic of China and Mrs. Peng Liyuan. President of the PRC Xi Jinping delivered a speech during the parade.
As part of the festive events, an official reception was given on behalf of Xi Jinping and Mrs. Peng Liyuan in honor of the heads of state and their spouses.