Կրակոցներ՝ Երևանում․ վիրավորը հիվանդանոցում մահացել է
Այսօր՝ օգոստոսի 31-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում, որի հետևանքով կա զոհ։ Ժամը 15։10-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչությունում և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մալաթիայի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն են ստացել, որ Մալաթիա Սեբաստիա վարչական շրջանի Բաբաջանյան փողոցի 22 շենքի դիմաց գտնվող զբոսայգում կրակոցներ են հնչել և կա վիրավոր, գրում է Shamshyan.com-ը։
Ոստիկանները ու պարեկները նշված վայրում հայտնաբերել են ինքնաձիգից կրակված 4 պարկուճ, արնանման հետքեր և տեղում պարզել են, որ հիվանդանոց է տեղափոխվել մի քաղաքացի։
Մինչ քննչական խումբը կժամաներ դեպքի վայր հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում ոստիկանության Մալաթիայի բաժին և հայտնում են, որ վիրավորը գիտակցության չգալով մահացել է։
Դեպքի փաստով Մալաթիայի քննչական բաժնում «սպանություն» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով քրեական և համայնքային ոստիկանները պարզել են մահացածի և ենթադրյալ կասկածյալի ինքնությունը։

Сегодня, 31 августа, в Ереване прозвучали выстрелы, в результате чего есть жертва. Около 15:10 в Управлении криминальной полиции полиции Главного управления криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Армения и в отделе полиции общинной полиции Главного управления общинной полиции полиции МВД РА в Малатии поступила оперативная информация о том, что в сквере напротив дома 22 по улице Бабаджаняна в административном районе Малатия-Себастия прозвучали выстрелы и есть пострадавший, пишет Shamshyan.com.
Полицейские и патрульные на указанном месте обнаружили 4 гильзы, выпущенные из автомата, следы, похожие на кровь, и на месте выяснили, что в больницу был доставлен один гражданин. До прибытия следственной группы на место происшествия в отдел полиции Малатии поступил сигнал из больницы, и сообщают, что пострадавший скончался, не приходя в сознание.
По факту происшествия в следственном отделе Малатии возбуждено уголовное дело по признакам «убийство». По информации фотожурналиста, криминальная и общинная полиция установили личность погибшего и предполагаемого подозреваемого.