ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ստորագրել է Արսեն Թորոսյանի` պատգամավորի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը.
«Հիմք ընդունելով պատգամավորի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 154-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետի եւ 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի պահանջներով` դադարած համարել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով ընտրված պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի` պատգամավորի լիազորությունները»,- նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի ստորագրած արձանագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Արսեն Թորոսյանը նշանակվելու է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար. այդ մասին օրերս հայտարարել էր վարչապետ Փաշինյանը։

Полномочия депутата Арсена Торосяна прекращены.
Председатель Национального собрания Ален Симонян подписал протокол о прекращении полномочий депутата Арсена Торосяна.
«Исходя из заявления о сложении депутатских полномочий и руководствуясь частью 1 пунктом 6 статьи 154 и частью 2 пунктом 2 статьи 155 конституционного закона „Регламент Национального собрания“, считать прекращёнными полномочия депутата Арсена Торосяна, избранного по общегосударственному избирательному списку партии „Гражданский договор“,» — говорится в протоколе, подписанном председателем НС.
Напомним, Арсен Торосян будет назначен министром труда и социальных вопросов Республики Армения — об этом недавно сообщил премьер-министр Пашинян.