Օտարերկրյա քաղաքացուց հափշտակել են բջջային հեռախոսը
Օգոստոսի 19-ի գիշերը՝ ժամը 1․26-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում էր ստացվել, որ ժամը 1-ի սահմաններում մայրաքաղաքի Բուզանդի և Սարյան փողոցների հատվածում գտնվող այգում անհայտ անձինք օտարերկրյա քաղաքացուց հափշտակել են բջջային հեռախոսը։
Նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ:
Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նշված արարքը կատարել են դարձյալ օտարերկրացիներ 27-ամյա և 31-ամյա երկու երիտասարդ: Նրանք հայտնաբերվել և ներկայացվել են վարույթն իրականացնող մարմին: Հափշտակված հեռախոսը հայտնաբերվել է։

У иностранного гражданина похитили мобильный телефон
В ночь на 19 августа, в 01:26, в оперативный центр полиции МВД поступило сообщение, что около 01:00 в парке на участке улиц Бузанди и Саряна неизвестные лица похитили у иностранного гражданина мобильный телефон.
Было возбуждено уголовное производство.
В результате оперативно-розыскных мероприятий сотрудников отдела по борьбе с преступлениями против собственности управления уголовной полиции города Еревана выяснилось, что указанное деяние совершили также иностранцы — два молодых человека 27 и 31 лет. Они были выявлены и представлены органу, ведущему производство. Похищенный телефон найден.