Ներկայացրել է Վաշինգտոնում ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև ձեռքբերված պայմանավորվածությունները
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դիլիջանում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ:
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իրագործմամբ ընձեռվող տնտեսական հնարավորությունները:
Ս.Դաութին իր հերթին աջակցություն է հայտնել Վաշինգտոնում ձեռքբերված պայմանավորվածություններին և ընդգծել Հվ.Կովկասում հաստատուն խաղաղություն ունենալու կարևորությունը:
Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ-ՄԹ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ մատնանշելով հետագա համագործակցության ուղիները: Զրուցակիցները գոհունակությամբ նաև ընդգծել են հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան՝ միտված ռազմավարական գործընկերությանը:

Presented the agreements reached between Armenia and Azerbaijan in Washington
Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan had a working breakfast in Dilijan with the Minister of State for Europe, North America and Overseas Territories of the United Kingdom Stephen Dowty.
A. Grigoryan presented the agreements reached in Washington in the process of normalizing relations between Armenia and Azerbaijan, as well as the unblocking of regional communications and the economic opportunities provided by the implementation of the “Crossroads of Peace” project.
S. Dowty, in turn, expressed support for the agreements reached in Washington and emphasized the importance of having a lasting peace in the South Caucasus.
The parties also discussed the agenda of the RA-EU bilateral relations, indicating the ways of further cooperation. The interlocutors also noted with satisfaction the high dynamics of the development of relations aimed at a strategic partnership.