Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է դեսպան Քվինին
Օգոստոսի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել և գոհունակությամբ ընդգծել Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակմանը, որի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է, որ ապաշրջափակումը տեղի է ունենալու երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ–ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգն ու հետագա իրականացվելիք քայլերը։

Armen Grigoryan received Ambassador Kvien
On August 22, Armen Grigoryan, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, received Christina Quinn, the US Ambassador Extraordinaire and Plenipotentiary to the Republic of Armenia.
The interlocutors exchanged views and noted with satisfaction the agreements reached in Washington to normalize relations between Armenia and Azerbaijan.
The issue of unblocking regional communication channels was also touched upon. The Secretary of the Security Council emphasized that the unblocking will take place in full respect of the principles of territorial integrity, sovereignty, jurisdiction, and reciprocity of countries.
During the meeting, the parties also discussed the agenda of Armenia-US bilateral relations and further steps to be taken.