Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է դեսպան Քվինին
Օգոստոսի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել և գոհունակությամբ ընդգծել Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակմանը, որի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է, որ ապաշրջափակումը տեղի է ունենալու երկրների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ–ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգն ու հետագա իրականացվելիք քայլերը։

Армен Григорян принял посла Квин
22 августа секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Кристину Квин.
Собеседники обменялись мнениями и с удовлетворением отметили договоренности, достигнутые в Вашингтоне в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
Была затронута также тема разблокирования региональных коммуникационных путей. В этом контексте секретарь Совбеза подчеркнул, что разблокирование должно происходить в рамках полного уважения территориальной целостности, суверенитета, юрисдикции и принципа взаимности стран.
В ходе встречи стороны обсудили также повестку двусторонних отношений между Арменией и США и предстоящие шаги по их реализации.