Փաշինյանը շնորհավորել է Օրբանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Հայաստանի Հանրապետության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հունգարիայի ժողովրդին՝ Ազգային տոնի առթիվ։
Գոհունակությամբ պետք է արձանագրեմ, որ վերջին ժամանակաշրջանում մեր երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները ստանում են նոր որակ, որոնք հիմնված են փոխվստահության և պատմական ամուր կապերի վրա:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և կնպաստեն տարբեր ոլորտներում Հայաստանի և Հունգարիայի միջև համագործակցության խորացմանը՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների բարեկամությանը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Հունգարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»։

Pashinyan congratulated Orban
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Hungarian Prime Minister Viktor Orbán on the occasion of the National Day. The message states:
“On behalf of the Republic of Armenia and personally, I warmly congratulate you and the people of Hungary on the National Day.
I must note with satisfaction that the friendly relations formed between our countries in recent times are gaining a new quality based on mutual trust and strong historical ties.
I am hopeful that, through joint efforts, bilateral relations will continue to develop and contribute to the deepening of cooperation between Armenia and Hungary in various fields, benefiting our friendship.
I wish you good health and fruitful activities, and to the friendly people of Hungary, lasting peace and prosperity.”