Փաշինյանը շնորհավորել է Օրբանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Հայաստանի Հանրապետության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հունգարիայի ժողովրդին՝ Ազգային տոնի առթիվ։
Գոհունակությամբ պետք է արձանագրեմ, որ վերջին ժամանակաշրջանում մեր երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները ստանում են նոր որակ, որոնք հիմնված են փոխվստահության և պատմական ամուր կապերի վրա:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և կնպաստեն տարբեր ոլորտներում Հայաստանի և Հունգարիայի միջև համագործակցության խորացմանը՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների բարեկամությանը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Հունգարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»։

Пашинян поздравил Орбана
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Венгрии Виктору Орбану по случаю Национального праздника. В послании говорится:
«От имени Республики Армения и лично от себя сердечно поздравляю Вас и народ Венгрии с Национальным праздником.
С удовлетворением отмечаю, что в последнее время дружественные отношения, сложившиеся между нашими странами, приобретают новое качество, основанное на взаимном доверии и прочных исторических связях.
Уверен, что совместными усилиями двусторонние отношения будут продолжать развиваться и способствовать углублению сотрудничества между Арменией и Венгрией в различных сферах — во благо дружбы наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и плодотворной деятельности, а дружественному народу Венгрии — прочного мира и благополучия».