Բարձրաստիճան հյուրերը հետևել են վարժանքի ակտիվ փուլին
Օգոստոսի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի, Կանզասի ադյուտանտ գեներալի տեղակալ, Կանզասի ցամաքային զորքերի ազգային գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Քարլին Ուիլյամսի, Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդների ու բարձրաստիճան այլ զինվորականների հետ դիտարկել է միջազգային խաղաղապահ առաքելություններում մասնակցության նախապատրաստման շրջանակում անցկացվող «Արծիվ գործընկեր-2025» հայ-ամերիկյան զորավարժության ընթացքը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, բարձրաստիճան հյուրերը հետևել են գործնական վարժանքի ակտիվ փուլին:
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից էլ հայտնում են, որ դեսպան Քվինը զրուցել է ծագումով հայ ամերիկացի զինծառայողների հետ, որոնք Հայաստան են ժամանել՝ մասնակցելու «Արծիվ գործընկեր-2025» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությանը։
Նշվում է, որ «Արծիվ գործընկեր-2025» զորավարժության ավարտին նախատեսվում է ԱՄՆ զինծառայողների և նրանց ռազմական տեխնիկայի վերադարձ դեպի ծառայության հիմնական վայր։

High-ranking guests observed the active phase of the exercise
On August 19, First Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia, Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Edward Asryan, together with the US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia Kristina Kvien, Deputy Adjutant General of Kansas, Commander of the Kansas Land Forces National Guard, Brigadier General Carlin Williams, foreign military attaches accredited to the Republic of Armenia and other high-ranking military personnel, observed the progress of the Armenian-American military exercise "Eagle Partner-2025", which is being held within the framework of preparation for participation in international peacekeeping missions.
As reported by the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, the high-ranking guests observed the active phase of the practical exercise.
The US Embassy in the Republic of Armenia also reports that Ambassador Quinn spoke with American servicemen of Armenian origin who arrived in Armenia to participate in the Armenian-American joint military exercise "Eagle Partner-2025".
It is noted that at the end of the "Eagle Partner-2025" military exercise, it is planned to return US servicemen and their military equipment to their principal place of duty.