Կոչ ենք անում զերծ մնալ կեղծ տեղեկություններ տարածելուց. ՊՆ մամուլի խոսնակ
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Ի պատասխան ԶԼՄ հարցումների մամուլում և սոցցանցերում շարունակում է շրջանառվել «Ջերմուկի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջխաղացման» վերաբերյալ ապատեղեկատվությունը: Փորձ է արվում տպավորություն ստեղծել, թե առաջխաղացման տեսքով դիրքային փոփոխություններ են տեղի ունեցել, ինչը, սակայն, չի համապատասխանում իրականությանը:
Կոչ ենք անում զերծ մնալ կեղծ և չճշտված տեղեկություններ տարածելուց. պաշտպանության նախարարությունը ԶԼՄ համապատասխան հարցումներին թե՛ բանավոր, թե՛ գրավոր տվել է սպառիչ պատասխաններ՝ հերքելով այդ և նմանօրինակ կեղծ լուրերը:
Հորդորում ենք ՀՀ ԶԼՄ գործընկերներին զերծ մնալ Հայաստանի Հանրապետության դեմ տեղեկատվական գրոհներին մասնակից դառնալուց»:

We urge you to refrain from spreading false information: Spokesperson for the Ministry of Defense
The spokesperson for the RA Ministry of Defense wrote on his Facebook page: "In response to media inquiries, misinformation about the 'advance of the Azerbaijani Armed Forces in the direction of Jermuk' continues to circulate in the press and social networks. An attempt is being made to create the impression that positional changes have taken place in the form of an advance, which, however, does not correspond to reality.
We call on you to refrain from spreading false and unverified information. The Ministry of Defense has given exhaustive answers to relevant media inquiries, both verbally and in writing, denying this and similar false news.
We urge our RA media partners to refrain from participating in information attacks against the Republic of Armenia."