Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Գերմանիայի դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կլաուդիա Բուշին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Գերմանիա երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերը:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդգծել է Գերմանիայի՝ որպես Հայաստանի վստահելի զարգացման գործընկերոջ հետ հարաբերությունների շարունակական խորացումն ու կարևորել ԵՄ ընդլայնվող գործընկերության համատեքստում Բեռլինի դերակատարումը։
Դեսպան Բուշի խնդրանքով փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը անդրադարձ է կատարել նաև 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում կայացած գագաթաժողովի արդյունքում հրապարակված հռչակագրին։ Այս համատեքստում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման արդյունքում տարածաշրջանի երկրների և դրանից դուրս գործընկերների, մասնավորապես՝ ԵՄ երկրների համար փոխկապակցվածության ավելացման հնարավորությունների շուրջ:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Claudia Bush, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to the Republic of Armenia.
During the meeting, the agenda issues of Armenia-Germany bilateral cooperation were discussed.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan emphasized the continuous deepening of relations with Germany as a reliable development partner of Armenia and highlighted the role of Berlin in the context of the expanding EU partnership.
At the request of Ambassador Bush, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan also referred to the declaration issued as a result of the summit held in Washington on August 8, 2025. In this context, the interlocutors exchanged views on the opportunities for increased connectivity for the countries of the region and partners beyond it, in particular the EU countries, as a result of the unblocking of regional communications.