Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 4-6 աստիճանով
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ հարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ օգոստոսի 7-8-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ժամը 16։00-17-00-ն ընկած ժամանակահատվածում՝ +39․․․+41 աստիճան տաքություն։ Նշված հատվածներում, ինչպես նաև Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է նաև բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
Երևանում օգոստոսի 7-ի ցերեկը, 8-ին և 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 9-11-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ և երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18 մ/վ արագությամբ։
Մարզերում օգոստոսի 7-ի ցերեկը, 9-12-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Օգոստոսի 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ, ապրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 17-20մ/վ արագությամբ։ Օգոստոսի 7-12-ին երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։

Температура воздуха понизится на 4–6 градусов
Государственное некоммерческое учреждение «Центр гидрометеорологии и мониторинга» сообщает, что в связи с проникновением тропической жаркой воздушной массы с юга, 7–8 августа в Араратской долине, предгорьях Вайоц Дзора, в долинах Сюника и в Ереване ожидается повышенный температурный фон: в период между 16:00 и 17:00 температура воздуха составит +39…+41°C. В указанных районах, а также в предгорьях Арагацотна и Котайка, в течение ближайших пяти дней ожидается высокий уровень пожарной опасности.
В Ереване: днем 7 августа, а также 8 и 12 августа ожидается погода без осадков. 9–11 августа в вечерние часы в отдельных районах города возможны кратковременные дожди и грозы. Во время гроз и в вечерние часы ожидается усиление ветра со скоростью 14–18 м/с.
В регионах: днем 7 августа, а также 9–12 августа в отдельных районах ожидаются кратковременные дожди и грозы. 8 августа ожидается погода без осадков. Ветер – юго-западный, 2–5 м/с. Во время гроз ожидается усиление ветра со скоростью 17–20 м/с. В вечерние часы 7–12 августа в Армавире, а также в предгорьях Котайка и Арагацотна ожидается усиление ветра до 15–18 м/с.
Температура воздуха: в ночное время 8–11 августа будет постепенно понижаться на 4–6°C, а в дневное время 9–11 августа — на 2–4°C.