ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ Վարդավառի ժողովրդական տոնակատարությունների հատվածներում ՆԳՆ ծառայություններն ուժեղացված հսկողություն են իրականացրել։
«Հուլիսի 27-ին, Քրիստոսի Պայծառակերպության՝ Վարդավառի ժողովրդական տոնակատարությունների շրջանակում, ՆԳՆ ենթակա ծառայությունները՝ Ոստիկանությունն ու Փրկարար ծառայությունը վաղ առավոտից ուժեղացված հսկողություն են իրականացրել հանրապետության ողջ տարածքում։
Հանրային վայրերում՝ ակտիվ հատվածների հաշվարկներով, շուրջ 160․000 քաղաքացիներ մասնակցել են Վարդավառի ժողովրդական տոնակատարություններին։ Միջոցառումները հատկապես բազմամարդ են եղել Երեւանում, Գյումրիում, Գեղարքունիքի, Տավուշի, Կոտայքի մարզերում։ Նախատեսված միջոցառումների, ինչպես նաև բազմամարդ բոլոր տարածքներում ՆԳՆ Ոստիկանությունն ու Փրկարար ծառայությունը սահմանել էին ծառայություններ՝ ապահովելով մեր քաղաքացիների ու զբոսաշրջիկների անվտանգությունը»,- հայտնել են ՆԳՆ-ից։

По сообщению Министерства внутренних дел Армении, 27 июля, в день народного празднования Преображения Христа — Вардавара, службы МВД, в том числе полиция и спасательная служба, с раннего утра осуществляли усиленный контроль по всей территории республики.
Согласно расчётам по активным участкам в общественных местах, в праздничных мероприятиях Вардавара по всей стране приняли участие около 160 000 граждан. Особенно многолюдно было в Ереване, Гюмри, а также в областях Гегаркуник, Тавуш и Котайк.
В местах массового скопления людей, включая запланированные мероприятия, полиция и спасательные службы Министерства внутренних дел обеспечивали безопасность как граждан Армении, так и туристов.