Պատճառված վնասից վերականգնվել է ընդհանուր 20 մլրդ դրամ. ՔԿ
Հաշվետու ժամանակահատվածում Քննչական կոմիտեում քննված 56.814 քրեական վարույթից ավարտվել է 18.969-ը՝ նախորդ տարվա 17.887-ի համեմատ, այսինքն աճել է 1082-ով:
Նշված 18.969 քրեական վարույթից 6111-ը՝ 6547 անձի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան՝ նախորդ տարվա 5127-ի համեմատ, այսինքն աճել է 984-ով, իսկ 12.858-ը կարճվել է՝ նախորդ տարվա 12.760-ի համեմատ, այսինքն աճել է 98-ով:
2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում Քննչական կոմիտեում իրականացվել են զգալի աշխատանքներ հանցագործությամբ պատճառված գույքային վնասի վերականգնման ուղղությամբ:
Հաշվետու ժամանակահատվածում ավարտված քրեական վարույթներով պատճառված գույքային վնասից վերականգնվել է 4 մլրդ 372 մլն 675 հզր ՀՀ դրամը: Պատճառված վնասի վերականգնման նպատակով արգելանք է դրվել  509 մլն 997 հզր ՀՀ դրամ արժողության գույքի վրա:
Անավարտ քրեական վարույթներով պատճառված գույքային վնասից միայն 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում վերականգնվել է 16 մլրդ 94 մլն 601 հզր ՀՀ դրամը:
Այսպիսով, հաշվետու ժամանակահատվածում ավարտված և անավարտ քրեական վարույթներով պատճառված գույքային վնասից վերականգնվել է ընդհանուր 20 մլրդ 467 մլն 276 հզր ՀՀ դրամ:

Следственным комитетом восстановлено в общей сложности 20 млрд драмов ущерба
В Следственном комитете Республики Армения подводятся итоги работы, проделанной в первом полугодии 2025 года.
В отчётный период из 56 814 уголовных производств, расследованных в Следственном комитете, завершено 18 969. Для сравнения, в аналогичном периоде прошлого года было завершено 17 887 производств, то есть количество завершённых дел увеличилось на 1082.
Из указанных 18 969 уголовных производств 6111 — в отношении 6547 лиц — были направлены в суд с обвинительным заключением. В аналогичном периоде прошлого года таких производств было 5127, то есть рост составил 984. А 12 858 производств были прекращены. В прошлом году их количество составляло 12 760, следовательно, рост составил 98.
В первом полугодии 2025 года Следственным комитетом были проведены значительные работы в направлении возмещения имущественного ущерба, причинённого преступлениями.
В результате завершённых уголовных производств в отчётный период было возмещено 4 млрд 372 млн 675 тысяч драмов. В целях возмещения ущерба был наложен арест на имущество стоимостью 509 млн 997 тысяч драмов.
По незавершённым уголовным производствам только в первом полугодии 2025 года было возмещено 16 млрд 94 млн 601 тысяча драмов.
Таким образом, в отчётный период по завершённым и незавершённым уголовным производствам было возмещено в общей сложности 20 млрд 467 млн 276 тысяч драмов причинённого ущерба.