ՀԷՑ-ում կադրային փոփոխություններ են իրականացվել
ՀԷՑ հասարակայնության և ԶԼՄ-ների հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանի կողմից հաստատված համապատասխան իրավական ակտերի հիման վրա իրականացվել են մի շարք կադրային փոփոխություններ Ընկերության բարձրաստիճան պաշտոնյաների կազմում:
«ՀԷՑ» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Իրացման տնօրեն է նշանակվել՝ Լևոն Օհանեսյանը (պետական կառավարման համակարգի և մասնավոր ոլորտներում շուրջ 25 տարվա մասնագիտական փորձ).
«ՀԷՑ» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Էկոնոմիկայի և ֆինանսների տնօրեն է նշանակվել՝ Արմեն Շահնազարյանը (պետական կառավարման համակարգի ֆինանսական և մասնավոր ոլորտներում շուրջ 25 տարվա մասնագիտական փորձ).
«ՀԷՑ» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Անվտանգության և վերահսկողության տնօրեն է նշանակվել՝ Դավիթ Սարգսյանը (պետական կառավարման համակարգի և անվտանգային ոլորտներում շուրջ 25 տարվա մասնագիտական փորձ).
«ՀԷՑ» ՓԲԸ-ի Իրացման տնօրենի տեղակալ, Երևան քաղաքի էներգաիրացման սպասարկման տնօրեն է նշանակվել՝ Արման Սմբատյանը (պետական կառավարման համակարգի և մասնավոր ոլորտներում շուրջ 20 տարվա մասնագիտական փորձ):
«ՀԷՑ» ՓԲԸ-ի ժամանակավոր կառավարչի լիազորությունների ժամկետներում վերջինիս կողմից իրականացվելիք գործողությունների նպատակներն են՝

В ЭСА Армении произведены кадровые изменения
Пресс-служба отдела по связям с общественностью и СМИ ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) сообщает, что временный управляющий компании Романос Петросян утвердил ряд кадровых изменений среди высшего руководства на основании соответствующих правовых актов.
Левон Оганесян назначен заместителем генерального директора — директором по реализации (около 25 лет профессионального опыта в системе государственного управления и частном секторе).
Армен Шахназарян назначен заместителем генерального директора — директором по экономике и финансам (примерно 25 лет опыта в финансовой системе госсектора и частной сфере).
Давид Саргсян назначен заместителем генерального директора — директором по безопасности и контролю (около 25 лет опыта в области госуправления и безопасности).
Арман Смбатян назначен заместителем директора по реализации — директором по энергетическому обслуживанию города Ереван (около 20 лет опыта в государственной системе и частном секторе).