Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր
Հուլիսի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին՝ Հայաստանում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին համատեղ աշխատանքի, ինչպես նաև պաշտպանության բնագավառում ՀՀ ու ՄԹ համագործակցության շրջանակում ունեցած ձեռքբերումների համար։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ՄԹ գործակցությանը և միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Several issues related to regional security were discussed
On July 17, RA Minister of Defense Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the Republic of Armenia, John Gallagher, on the occasion of the completion of his diplomatic mission in Armenia.
The Minister thanked the Ambassador for the joint work and the achievements made within the framework of RA-UK cooperation in the defense sector.
During the meeting, several issues related to the RA-UK cooperation in the defense sector and international and regional security were discussed.