Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Բաստիլի գրավման օրվա առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն:
Նախագահը շնորհավորել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին և ի դեմս նրա՝ նախագահ Էմանուել Մակրոնին և Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին, մաղթելով խաղաղություն, հաջողություն ու բարօրություն:
Ընդգծելով հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների կարևորությունը` երկու կողմերը, ի թիվս այլ հարցերի, հատուկ անդրադարձել են ապակենտրոնացված համագործակցությանը, որի շրջանակում Հանրապետության նախագահը շնորհավորել է դեսպանին Սյունիքում Ֆրանսիայի պատվավոր հյուպատոսության բացման կապակցությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանը, որը ներառում է երկկողմ հարաբերությունների բոլոր ոլորտները: Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են երկկողմ բարեկամական հարաբերությունների է'լ ավելի խորացման և ընդլայնման հանձնառությունը:

President of the Republic Vahagn Khachaturyan visited the French Embassy in Armenia on the occasion of the National Day of the French Republic, also known as Bastille Day.
The President congratulated the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia, Olivier Decottignies, and, in his person, President Emmanuel Macron and the friendly people of France, wishing them peace, success, and prosperity.
Stressing the importance of the privileged Armenian-French relations, the two sides, among other issues, specifically touched upon decentralized cooperation, within the framework of which the President of the Republic congratulated the Ambassador on the opening of the Honorary Consulate of France in Syunik.
Reference was made to the deepening of the Armenia-EU partnership, which includes all spheres of bilateral relations. At the end of the meeting, the parties reaffirmed their commitment to further deepening and expanding bilateral friendly ties.