Այսօր՝ հուլիսի 12-ին, վիճաբանություն, ծեծկռտուք և դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 02:10-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կենտրոնական բաժնում հերթապահ օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Պուշկինի փողոցում՝ «Բիթլզ փաբ»-ի մոտ, մի խումբ անձանց միջև վիճաբանություն է տեղի ունեցել և կա վիրավոր, գրում է Shamshyan.com-ը։
Տեղում ոստիկաններն ու պարեկները հայտնաբերել են մի վիրավոր քաղաքացու, ում օպերատիվորեն ժամանած շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը տեղում առաջին բուժօգնությունն է ցուցաբերել, ապա «պարանոցային խոշոր անոթի վնասվածք» ախտորոշմամբ նրան տեղափոխել են Հերացու անվան 1-ին համալսարանական հիվանդանոց: Մինչ բժիշկները պայոքրւմ էին վիրավորի կյանքի համար, Կենտրոնական բաժնի ոստիկանները, ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 4-րդ գումարտակի պարեկները պարզել են, որ ժամը 01:55-ի սահմաններում Պոշկինի 51 հասցեի մոտ մի խումբ անձինք բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ, հայհոյանքներ են հնչեցրել, և երբ նրանց նկատողություն են արել, որ դադարեցնեն լկտի վերաբերմունքը, նրանք հարձակվել են իրենց նկատողություն արած անձանց վրա, որի ժամանակ էլ Երևանի բնակիչ 29-ամյա Է. Պ.-ն դանակահարվել է, իսկ կռվի մասնակիցները նշված վայրից դիմել են փախուստի՝ ընթացքում շարունակելով հայհոյնքներ հնչեցնել:
Դեպքի վայրում ոստիկաններն ու պարեկները հայտնաբերել են արնանման հետքեր: Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական վարչության ծառայողները՝ վարչության պետ Հայկ Հարությունյանի գլխավորությամբ: Դեպքի մասին ոստիկանության Կենտրոնական բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական 2-րդ բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը՝ բաժնի պետ Դավիթ Կիրակոսյանի և օրվա պատասխանատու հերթապահ քննչի գլխավորությամբ: Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները և մասնակիցների ինքնությունը պարզելու, նրանց և հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Сегодня, 12 июля, в Ереване произошел инцидент, связанный с дракой и нанесением ножевого ранения. Около 02:10 оперативная дежурная группа Главного управления общинной полиции Центрального отдела полиции МВД РА получила информацию о том, что на улице Пушкина, возле «Beatles Pub», между группой лиц произошел спор, в результате которого имеется пострадавший, сообщает Shamshyan.com.
На месте полицейские и патрульные обнаружили раненого гражданина. Дежурная бригада скорой медицинской помощи, оперативно прибывшая на место, оказала первую помощь, после чего с диагнозом «повреждение крупного сосуда шеи» доставила его в Университетскую больницу им. Гераци.
Пока врачи боролись за жизнь пострадавшего, сотрудники Центрального отдела полиции и патрульные 4-го батальона полка ПП Еревана выяснили, что около 01:55 возле дома 51 на улице Пушкина группа лиц, демонстрируя явное неуважение к обществу, употребляла ненормативную лексику. Когда им сделали замечание с требованием прекратить недостойное поведение, они напали на сделавших замечание, в результате чего 29-летний житель Еревана Э.П. получил ножевое ранение. Участники драки покинули место происшествия, продолжая употреблять ненормативную лексику.
На месте происшествия полицейские и патрульные обнаружили следы, похожие на кровь. На место прибыли сотрудники Главного управления уголовной полиции МВД РА, Управления уголовной полиции Еревана под руководством начальника управления Айка Арутюняна. Информацию о происшествии из Центрального отдела полиции передали во 2-е следственное отделение следственного управления Еревана Комитета следствия РА, обслуживающее административные районы Центр и Норк-Мараш, откуда прибыла следственная группа под руководством начальника отделения Давида Киракосяна и ответственного дежурного следователя. По факту происшествия в следственном отделе возбуждено уголовное производство.
Полиция и следственный отдел проводят необходимые оперативно-разыскные и следственные действия совместно, направленные на выяснение обстоятельств происшествия, установление личности участников и обнаружение орудия преступления — ножа.