ԱՄՆ-ն պատրաստ է շարունակել աջակցությունը ՀՀ-ի պաշտպանական բարեփոխումներին
Հուլիսի 11-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին ու պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Մեթյու Քրոուին։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է գնդապետ Մեթյու Քրոուին նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ գործունեություն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում ՀՀ և ԱՄՆ միջև համագործակցության ընթացքին ու զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր: Համագործակցության ներկայիս մակարդակը երկուստեք գնահատվել է բարձր: Ամերիկյան կողմն իր պատրաստակամությունն է հայտնել՝ շարունակելու աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումներին:

The United States is ready to continue supporting Armenia's defense reforms
On July 11, Defense Minister Suren Papikyan received US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia Kristina Kvien and the newly appointed Defense Attaché, Colonel Matthew Crowe.
The Head of the RA Defense Ministry congratulated Colonel Matthew Crowe on his appointment, wishing him fruitful work.
During the meeting, issues related to the progress and development prospects of cooperation between the Republic of Armenia and the United States in the defense sector were discussed. The current level of collaboration was assessed as high by both sides. The American side expressed its readiness to continue supporting the defense reforms being implemented in Armenia.