Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է ԶՈւ սերժանտական համակարգի զինծառայողների երդման արարողությանը
Հուլիսի 10-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայում տեղի է ունեցել զինված ուժերի սերժանտական համակարգի զինծառայողների երդման հանդիսավոր արարողությունը։ Միջոցառմանը մասնակցել են պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, բարձրաստիճան զինվորականներ, զինծառայողների հարազատները։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է սերժանտներին և հաջողություն մաղթել հետագա ծառայության ընթացքում: Ելույթներով հանդես են եկել նաև ԶՈւ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը, կորպուսի սերժանտ Հրայր Վանյանը:
Երդման հանդիսավոր արարողության ընթացքում բրիգադի և ջոկի արհեստավարժ սերժանտների կոչումները հանձնել են կորպուսի սերժանտներն ու զինծառայողների ընտանիքների անդամները՝ այդպիսով շեշտելով զինծառայողի համար երկու բարձրագույն արժեքները՝ պետություն և ընտանիք։

10 июля в Военной академии имени Вазгена Саркисяна Министерства обороны РА состоялась торжественная церемония принятия присяги военнослужащими старшины Вооружённых сил. В мероприятии приняли участие министр обороны Сурен Папикян, первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба Вооружённых сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян, высокопоставленные военнослужащие и родственники военнослужащих.
Глава Минобороны Сурен Папикян поздравил сержантов и пожелал им успехов в дальнейшей службе. На церемонии также выступили начальник Генерального штаба Вооружённых сил Эдвард Асрян и старший сержант Грайр Ванян.
В ходе торжественной церемонии принятия присяги звания кадровых сержантов бригад и отделений были присвоены корпусными сержантами и членами семей военнослужащих, что подчеркнуло две высшие ценности для военнослужащего: государство и семью.