Ինչ են քննարկել Փաշինյանն ու Ալիևը. ԱԳՆ-ն մանրամասնում է
2025 թ. հուլիսի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահը հանդիպել են Աբու Դաբիում  (Արաբական Միացյալ Էմիրություններ) և քննարկել Հայաստան-Ադրբեջան միջպետական հարաբերությունների կարգավորման օրակարգի տարբեր ասպեկտներ:
Կողմերը հաստատել են, որ երկկողմ բանակցությունները հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին վերաբերող բոլոր հարցերը հասցեագրելու ամենաարդյունավետ ձևաչափն են, և այդ հիմքով պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել արդյունքին միտված այդպիսի երկխոսությունը:
Երկրների ղեկավարները, նշելով սահմանազատման գործընթացում գրանցված առաջընթացը, հանձնարարել են համապատասխան պետական հանձնաժողովներին շարունակել գործնական աշխատանքն այդ ուղղությամբ:
Կողմերը նաև պայմանավորվել են շարունակել երկու երկրների միջև երկկողմ բանակցությունները և վստահության ամրապնդման միջոցները:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահը երախտագիտություն են հայտնել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ, շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանին ջերմ հյուրընկալության և երկկողմ հանդիպումը կազմակերպելու համար:

What Pashinyan and Aliyev discussed. The Foreign Ministry details
On July 10, 2025, the Prime Minister of the Republic of Armenia and the President of the Republic of Azerbaijan met in Abu Dhabi (United Arab Emirates) and discussed various aspects of the agenda of the normalization of interstate relations between Armenia and Azerbaijan.
The parties confirmed that bilateral negotiations are the most effective format for addressing all issues related to the normalization of relations. On this basis, an agreement was reached to continue such a result-oriented dialogue.
The heads of state, noting the progress made in the demarcation process, instructed the relevant state commissions to continue practical work in this direction.
The parties also agreed to continue bilateral negotiations and confidence-building measures between the two countries.
The Prime Minister of the Republic of Armenia and the President of the Republic of Azerbaijan expressed gratitude to the President of the United Arab Emirates, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, for the warm hospitality and organization of the bilateral meeting.