Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Արգենտինայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Խավիեր Միլեյին ազգային տոնի առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Արգենտինայի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթելով խաղաղություն և բարօրություն։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Արգենտինայի միջև ամուր բարեկամության և ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Հավատացած եմ, որ ձևավորված բազմաշերտ համագործակցությունն ապագայում առավել կընդլայնվի՝ նպաստելով մեր երկրների բարգավաճմանն ու առաջընթացին։
Ուրախ եմ արձանագրել, որ սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 3-ը Երևանում նախատեսվում է Հայաստան-Արգենտինա գործարար համաժողովի անցկացումը: Օգտվելով առիթից՝ պատիվ ունեմ Ձեզ վերահաստատելու համաժողովի օրերին կամ Ձեզ համար ընդունելի այլ ժամկետներում Հայաստան այցելելու հրավերը:
Համոզված եմ, որ Հայաստան Ձեր այցը պատեհ առիթ կհանդիսանա քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և այլ ոլորտներում մեր երկրների համատեղ ձեռքբերումներն արձանագրելու և առավել հավակնոտ օրակարգ նախանշելու համար»:

Nikol Pashinyan congratulated the President of Argentina
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Argentina, Javier Milley, on the occasion of the national holiday, which, in particular, states:
“I warmly congratulate you on the occasion of the National Day of the Republic of Argentina, wishing you peace and prosperity.
The relations between Armenia and Argentina, based on strong friendship and shared values, will continue to develop and strengthen for the benefit of our peoples.
The established, multifaceted cooperation will continue to expand in the future, contributing to the prosperity and progress of our countries.
I am pleased to announce that the Armenia-Argentina Business Forum is scheduled to be held in Yerevan from September 29 to October 3. I have the honor of renewing my invitation to visit Armenia during the forum or at a time convenient for you.
I am confident that your visit to Armenia will be a good opportunity to record the joint achievements of our countries in political, economic, cultural, and other spheres and to outline a more ambitious agenda.”