Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Արգենտինայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Խավիեր Միլեյին ազգային տոնի առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Արգենտինայի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթելով խաղաղություն և բարօրություն։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Արգենտինայի միջև ամուր բարեկամության և ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Հավատացած եմ, որ ձևավորված բազմաշերտ համագործակցությունն ապագայում առավել կընդլայնվի՝ նպաստելով մեր երկրների բարգավաճմանն ու առաջընթացին։
Ուրախ եմ արձանագրել, որ սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 3-ը Երևանում նախատեսվում է Հայաստան-Արգենտինա գործարար համաժողովի անցկացումը: Օգտվելով առիթից՝ պատիվ ունեմ Ձեզ վերահաստատելու համաժողովի օրերին կամ Ձեզ համար ընդունելի այլ ժամկետներում Հայաստան այցելելու հրավերը:
Համոզված եմ, որ Հայաստան Ձեր այցը պատեհ առիթ կհանդիսանա քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և այլ ոլորտներում մեր երկրների համատեղ ձեռքբերումներն արձանագրելու և առավել հավակնոտ օրակարգ նախանշելու համար»:

Никол Пашинян поздравил президента Аргентины
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Аргентины Хавьеру Милею по случаю национального праздника, в котором, в частности, говорится:
«Горячо поздравляю Вас с Национальным праздником Аргентинской Республики, желая мира и процветания.
Уверен, что отношения между Арменией и Аргентиной, основанные на крепкой дружбе и общих ценностях, будут продолжать развиваться и укрепляться во благо наших народов.
Я убежден, что сложившееся многостороннее сотрудничество в будущем еще больше расширится, способствуя процветанию и прогрессу наших стран.
С радостью отмечаю, что с 29 сентября по 3 октября в Ереване планируется проведение армяно-аргентинского бизнес-форума. Пользуясь случаем, имею честь вновь подтвердить приглашение посетить Армению в дни форума или в другие удобные для Вас сроки.
Уверен, что Ваш визит в Армению станет подходящим поводом для подведения итогов совместных достижений наших стран в политической, экономической, культурной и других сферах, а также для наметки более амбициозной повестки».