Եվս մեկ փաստարկ, որ Կտրիճ Ներսիսյանը պետք է րոպե առաջ ազատի վեհարանը. վարչապետ
«2020–21 թվականներին Կտրիճ Ներսիսյանը հանդես եկավ իշխանությունների հրաժարականի կոչով։ Դրանից հետո տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում, որը միջազգային հանրության կողմից գնահատվեց որպես ազատ, ժողովրդավարական, մրցակցային, ժողովուրդը վստահության քվե տվեց կառավարող թիմին։
Սա նաև նշանակում էր ժողովրդի անվստահություն Վեհարանը զբաղեցրածների նկատմամբ։
2025 թվականի հունիսին Մայր Տաճարի զանգերը հնչեցվեցին հավաքվելու կոչով։ Ներկա հոգևորականների և հավաքված քաղաքացիների թիվը չի գերազանցել 1500-ը։ Եվս մեկ փաստարկ, որ Կտրիճ Ներսիսյանը պետք է րոպե առաջ ազատի վեհարանը։ Այլ տարբերակ չկա»։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян написал на своей странице в социальной сети:
«В 2020–2021 годах Гарегин Нерсисян призывал к отставке властей. После этого на внеочередных парламентских выборах, которые международное сообщество оценило как свободные, демократические и конкурентные, народ выразил доверие правящей команде.
Это также означало недоверие народа к тем, кто занимает Первопрестольный.
В июне 2025 года колокола Материнского собора звонили, призывая к сбору. Число присутствующих священнослужителей и собравшихся граждан не превысило 1500 человек. Это еще один аргумент в пользу того, что Гарегин Нерсисян должен немедленно покинуть Первопрестольный. Другого варианта нет».