Վարչապետը ներկա է գտնվել «Հոմպլեքս Մոլ» կենտրոնի բացման արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել «Հոմպլեքս Մոլ» շինանյութի կենտրոնի բացման արարողությանը: Վարչապետը շրջայց է կատարել «Հոմպլեքս Մոլ»-ում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին, ստեղծված պայմաններին և կենտրոնի գործունեությանը: Տեղեկացվել է, որ կենտրոնի ստեղծման համար իրականացվել է 70 մլն դոլարի ներդրում: Արդյունքում, ընդհանուր առմամբ, ստեղծվել է 1000 նոր աշխատող:
Կենտրոնը կառուցված է որպես բազմաֆունկցիոնալ համալիր, որի նպատակն է ձևավորել նոր մշակույթ շինարարության ոլորտում: «Հոմպլեքս Մոլը» նախատեսում է դառնալ նաև բիզնես համագործակցության հարթակ, որտեղ կանցկացվեն մասնագիտական հանդիպումներ, շնորհանդեսներ և ցուցահանդեսներ՝ համախմբելով շինարարական ոլորտի տեղական արտադրողներին, ներդրողներին և ոլորտային մասնագետներին։

Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия торгового центра строительных материалов «Homeplex Mall». Премьер-министр совершил обход комплекса, ознакомился с выполненными работами, созданными условиями и деятельностью центра. Известно, что на создание центра было инвестировано 70 миллионов долларов. В результате создано в общей сложности 1000 новых рабочих мест.
Центр построен как многофункциональный комплекс, цель которого — сформировать новую культуру в сфере строительства. «Homeplex Mall» планирует стать также платформой для делового сотрудничества, где будут проводиться профессиональные встречи, презентации и выставки, объединяющие местных производителей строительной отрасли, инвесторов и специалистов сектора.