Փորձում են օգտվել երկրի անվտանգության բարդ իրավիճակից ու հարվածել թիկունքից․ Տիգրան Ավինյան
«Հայաստանի Հանրապետության դեմ ուղղված այս հեղաշրջման հերթական փորձն այլևս նորություն չէ։ Գրեթե միշտ նույն շրջանակներն են, նույն անփույթ ձեռագրով, այս անգամ նաև եկեղեցական քողի տակ, նույն նենգությամբ ու նույն արհամարհանքով ժողովրդի հանդեպ՝ նրան անվանելով էշ, ժեխ ու անասուն։
Չկարողանալով համակերպվել իրենց պարտությանը՝ 2020-ի նոյեմբերի 10-ից սկսած և դրան հաջորդած բոլոր տարիներին, այսօր էլ փորձում են օգտվել երկրի անվտանգության բարդ իրավիճակից ու հարվածել թիկունքից։ Եվ ամենակարևորը՝ նրանք դեռ միամտաբար մեր համբերությունն ու զսպվածությունը շփոթում էին թուլության հետ, բայց կրկին սխալվեցին։
Պետության ու քաղաքացիների անվտանգության հետ խաղերն ավարտված են. եկել է հատուցման ժամանակը։ Եվ ոչ մի «արտաքին ուժային կենտրոն» ձեզ այլևս չի փրկի»,- գրել է քաղաքապետը։

«Эта очередная попытка переворота против Республики Армения не является чем-то новым. Это почти всегда одни и те же круги, с тем же неряшливым почерком, на этот раз под видом церкви, с тем же обманом и тем же презрением к людям, называя их ослами, подонками и животными».
Не смирившись со своим поражением, начиная с 10 ноября 2020 года и во все последующие годы, они сегодня все еще пытаются воспользоваться сложной ситуацией в сфере безопасности в стране и нанести удар с тыла. И самое главное, они все еще наивно путали наше терпение и сдержанность со слабостью, но они снова ошиблись.
«Игры с безопасностью государства и граждан окончены. Настало время возмездия. И никакой «внешний центр силы» вас больше не спасет», — написал мэр.