Բագրատ արքեպիսկոպոսին մեղադրանք է առաջադրվել
Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին մեղադրանք է առաջադրվել. այս մասին հայտնել է նրա փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը։ Գալստանյանին մեղադրանք է ներկայացվել քրեական օրենսգրքի 308, 419 հոդվածների հատկանիշներով, որոնք վերաբերում են ահաբեկչություն, զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելուն. տեղեկացրեց Հարությունյանը Radar Armenia-ի հետ զրույցում։
Նրա խոսքով՝ Բագրատ Գալստանյանին քննչական կոմիտեից տեղափոխում են դատարան:
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում էլ նա հայտնել է, որ Բագրատ արքեպիսկոպոսի տանն իրականացված խուզարկության ընթացքում զենք-զինամթերք չի հայտնաբերվել. «24-ժամյա ռեժիմով ձերբակալվել են, 24 ժամվա ընթացքում պետք է տանեն դատարան, կալանքի միջնորդություն է ներկայացվելու»,- ասել է նա։

Архиепископу Галстаняну предъявлено обвинение, сообщил его адвокат Сергей Арутюнян. Галстаняну предъявлены обвинения по статьям 308 и 419 Уголовного кодекса, которые касаются терроризма и организации массовых беспорядков, сообщил Арутюнян в беседе с Radar Armenia.
По его словам, Галстаняна переводят из Следственного комитета в суд.
В ходе брифинга с журналистами он также сообщил, что во время обыска в доме архиепископа Галстаняна оружие и боеприпасы обнаружены не были. «Их задержали в 24-часовом режиме, в течение 24 часов они должны быть доставлены в суд, будет подано ходатайство о заключении под стражу», — сказал он.