Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամի ներկայացուցչին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամի վարչության անդամ Ռոբերտ Այդաբիրյանին:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Այդաբիրյանի այցը Հայաստան և կարևորել նրա գործունեությունը հայրենիքում և Սփյուռքում:
Ռոբերտ Այդաբիրյանը նշել է, որ կիսում է Հայաստանի պետականության ամրապնդմանն ուղղված վարչապետ Փաշինյանի համոզմունքներն ու իր աջակցությունը հայտնել Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությանը:
Զրուցակիցները քննարկել են պետական կառավարման համակարգի բարեփոխումների ընթացքին, ՀՀ տնտեսական զարգացման, կրթության և այլ ոլորտներում ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Nikol Pashinyan received the representative of the Armenian Foundation of France
Prime Minister Nikol Pashinyan received Robert Aydabiryan, a member of the board of the Armenian Foundation of France.
The Prime Minister welcomed Mr. Aydabiryan’s visit to Armenia and highlighted his activities in the homeland and the Diaspora.
Robert Aydabiryan noted that he shares Prime Minister Pashinyan’s convictions to strengthen Armenia’s statehood and expressed his support for the ideology of Real Armenia.
The interlocutors discussed issues related to reforms in the state administration system, programs for the economic development of the Republic of Armenia, education, and other areas.