Արտակ Զեյնալյանը վայր է դրել Երևանի ավագանու մանդատը
«Տեղեկացնում ենք, որ Երևանի ավագանու Հանրապետություն խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը վայր է դրել ավագանու մանդատը։
Շնորհակալություն ենք հայտնում պարոն Զեյնալյանին համատեղ աշխատանքի, սկզբունքային դիրքորոշումների, քաղաքապետարանում և Հանրապետություն խմբակցությունում իր ներդրած ավանդի համար։ Մաղթում ենք արդյունավետ աշխատանք և նորանոր ձեռքբերումներ նրա հետագա գործունեության ընթացքում՝ հանուն Հայաստանի Հանրապետության ու մեր քաղաքացիների բարօրության»։
Նշենք, որ Արտակ Զեյնալյանն առաջադրվել է Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու. որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։

Artak Zeynalyan resigns from Yerevan Council of Elders mandate
“We inform you that Artak Zeynalyan, a member of the Republic faction of the Yerevan Council of Elders, has resigned from his council mandate.
We thank Mr. Zeynalyan for his joint work, principled positions, and contribution to the municipality and the Republic faction. We wish him practical work and new achievements in his future activities to benefit the Republic of Armenia and our citizens.”
It should be noted that Artak Zeynalyan has been nominated as a candidate to judge the Constitutional Court. Prime Minister Nikol Pashinyan signed the decision.