Արտակ Զեյնալյանը վայր է դրել Երևանի ավագանու մանդատը
«Տեղեկացնում ենք, որ Երևանի ավագանու Հանրապետություն խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը վայր է դրել ավագանու մանդատը։
Շնորհակալություն ենք հայտնում պարոն Զեյնալյանին համատեղ աշխատանքի, սկզբունքային դիրքորոշումների, քաղաքապետարանում և Հանրապետություն խմբակցությունում իր ներդրած ավանդի համար։ Մաղթում ենք արդյունավետ աշխատանք և նորանոր ձեռքբերումներ նրա հետագա գործունեության ընթացքում՝ հանուն Հայաստանի Հանրապետության ու մեր քաղաքացիների բարօրության»։
Նշենք, որ Արտակ Զեյնալյանն առաջադրվել է Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու. որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։

Артак Зейналян сложил мандат члена Совета старейшин Еревана
«Информируем, что член фракции «Республика» Совета старейшин Еревана Артак Зейналян сложил мандат члена Совета.
Выражаем благодарность господину Зейналяну за совместную работу, принципиальную позицию, вклад в деятельность мэрии и фракции «Республика». Желаем ему эффективной работы и новых достижений в его дальнейшей деятельности во благо Республики Армения и наших граждан».
Отметим, что Артак Зейналян выдвинут кандидатом на должность судьи Конституционного суда. Соответствующее решение подписал премьер-министр Никол Пашинян.