«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը նոր տնօրեն ունի
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Զարուհի Ազնաուրյանը:
Զարուհի Ազնաուրյանը Հիմնադրամի թիմին է միացել 2019թ–ին` աշխատանքի անցնելով որպես մշտադիտարկման և գնահատման մասնագետ և 2023թ․-ից զբաղեցնում էր ծրագրերի և արտաքին կապերի դեպարտամենտի ղեկավարի պաշտոնը: Իր գործունեության ընթացքում նախագծել և իրականացրել է բազմաթիվ կենսական ծրագրեր՝ ապահովելով սահմանային համայնքների համաչափ զարգացումը:
Մինչ Հիմնադրամը Զարուհին աշխատել է որպես մշտադիտարկման, գնահատման, հաշվետվողականության և ուսուցման համակարգող Save the Children միջազգային կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակում։ Իր մասնագիտական կարիերայի ընթացքում Զարուհին տարբեր ոլորտներում իրականացրել է մի շարք հետազոտություններ և ուսումնասիրությունններ։
Զարուհին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի սոցիոլոգիայի ֆակուլտետը և ունի կիրառական սոցիոլոգիայի մագիստրոսի աստիճան։

Заруи Азнаурян назначена временно исполняющей обязанности исполнительного директора Всеармянского фонда «Айастан».
Заруи Азнаурян присоединилась к команде Фонда в 2019 году в качестве специалиста по мониторингу и оценке, а с 2023 года занимает должность начальника отдела программ и внешних связей. За время своей карьеры она разработала и реализовала множество жизненно важных программ, обеспечив сбалансированное развитие приграничных сообществ.
До Фонда Заруи работала координатором по мониторингу, оценке, подотчетности и обучению в армянском офисе Save the Children International. За время своей профессиональной карьеры Заруи провела ряд исследований и разработок в различных областях.
Заруи окончила факультет социологии Ереванского государственного университета и имеет степень магистра прикладной социологии.