Տեղեկությունները բացարձակ աղերս չունեն իրականության հետ. ԱԽՔ
«Ս.թ. հունիսի 10-ին Hraparak. am կայքում հրապարակված «Հաջիևն ու Արմեն Գրիգորյանն արդեն գծել են սահմանը. ըստ նախագծի` հակառակորդին է հանձնվելու ևս 180 ք/կմ», հունիսի 11-ին հրապարակված «Մոտ 6 անգամ ավելի տարածք հանձնելու ենք, քան ստանանք. քարտեզ» և հունիսի 12-ին հրապարակված «Սահմանազատման արդյունքում ավելի շատ հանձնելու ենք, քան ստանանք. քարտեզ 2» հոդվածներում ներկայացված տեղեկությունները բացարձակ աղերս չունեն իրականության հետ՝ դրանք կեղծ են և մտացածին:
Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի սահմանազատման գործընթացի վերաբերյալ բոլոր հարցերը քննարկվում են բացառապես Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ աշխատանքների շրջանակներում, որը հայկական կողմից նախագահում է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, իսկ ադրբեջանական կողմից՝ Շահին Մուստաֆաևը: Մեկ անգամ ևս ընդգծում ենք, որ ցանկացած հարց, որն առնչվում է սահմանազատման գործընթացին՝ քննարկվում է բացառապես վերոնշյալ հանձնաժողովի շրջանակներում»։

The information has absolutely no relation to reality. SCS
"On June 10, 2019, the following articles were published on the Hraparak.am website: 'Hajiyev and Armen Grigoryan have already drawn the border. According to the draft, another 180 sq km will be given to the enemy," published on June 11: "We will give away about 6 times more territory than we will receive. Map," published on June 12: "As a result of the border demarcation, we will give away more than we will receive. Map 2" articles have no relation to reality - they are false and fabricated.
All issues related to the process of demarcation of the Armenia-Azerbaijan border are discussed exclusively within the framework of the joint work of the Commission on Demarcation of the State Border and Border Security between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan and the State Commission on Demarcation of the State Border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia, which Deputy Prime Minister Mher Grigoryan chairs on the Armenian side and Shahin Mustafayev on the Azerbaijani side. Again, We emphasize that any issue related to the demarcation process is discussed exclusively within the commission's framework mentioned above.