«Որոշմա՞ն ենք եկել, թե դեռ կնայենք... հույս ունենք». Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Որոշմա՞ն ենք եկել, թե դեռ կնայենք, կտեսնենք, հույս ունենք, ամենայն հավանականությամբ ...». կառավարության նիստում վարչապետ Փաշինյանը հարցրել է ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանին։
Նախարարը ներկայացնում էր նախագիծ, որով նախատեսվում է NVIDIA-ն և Firebird ընկերությունների կողմից Հայաստանում կառուցել արհեստական բանականության խոշոր տվյալային կենտրոն։
«Մենք ընդամենն այս փուլում չունենք մեր ներգրավվածության վերջնական որոշում մասնակցության վերջնական ձևաչափի վերաբերյալ»,- պարզաբանել է Հայրապետյանը։ Նրա խոսքով՝ ծրագիրը չափազանց իրատեսական է։

"Have we decided, or will we still look... we have hope?" Pashinyan (VIDEO)
“Have we decided, or will we still look? We will see, we hope, most likely ...?” Prime Minister Pashinyan asked Minister of Infrastructure and Transport Mkhitar Hayrapetyan at a government session.
The minister presented a project by NVIDIA and Firebird companies to construct a large artificial intelligence data center in Armenia.
“We do not have a final decision on our involvement at this stage regarding the final format of participation,” Hayrapetyan explained. According to him, the program is highly realistic.